WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBIERZ MIEJSCOWOŚĆ

Krynica Morska

Krynica Morska jest najmniejszym miastem w Polsce, a swoje prawa miejskie uzyskała w 1991 r. Miejscowość liczy około tysiąca mieszkańców. Krynica Morska ma olbrzymi potencjał turystyczny. Podczas okresu wakacyjnego, kurort cieszy się olbrzymią popularnością wabiąc do siebie kilkadziesiąt tysięcy przyjezdnych.

Miejscowość ta dawniej była osadą rybacką. Jej wyjątkowość podkreślają plaże wyścielone białym piaskiem. Krynica Morska ma wspaniałe i czyste powietrze, które pozytywnie wpływa na nasz organizm. Zawiera aerozol morski z dużą ilością jodu, dzięki czemu nawilża nasz układ i poprawia oddychanie.

Krynica Morska jest jednym z najlepszych miejscowości turystycznych w Polce. Znajdują się tu dwa porty rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy (nad zalewem), największy po stronie polskiej. Odbywają się regularne kursy statków do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu. Jest również molo spacerowe, które jest głównym centrum dla turystów. To tutaj, w drewnianych budkach można się zaopatrzyć w wyjątkowe pamiątki.
W głębi lasu znajduje się Wielbłądzi Garb, najwyższy szczyt na Mierzei Wiślanej 49,5 m i najwyższa stała wydma w Europie. Postawiono na nim wieżę widokową, dzięki której można zobaczyć Morze Bałtyckie i jednocześnie Zalew Wiślany.

Największą atrakcją w Krynicy Morskiej jest latarnia morska, która wznosi się 29 m n.p.m., dając światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej. Aby dojść na sam szczyt, turyści mają do pokonania aż 100 krętych schodów. Jednak widok, który zastaną na górze jest wart każdego wysiłku.

Morze Bałtyckie, nad którym leży malownicza miejscowość, skrywa wiele skarbów. Największym z nich jest nasz bursztyn, który jest wyrzucany na brzeg przez sztormowe fale. Złoże to wykorzystywane jest w medycynie jak i w produkcji biżuterii.

Krynica Morska jest wspaniałym miejscem do spędzenia czasu z rodzinom. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. W centrum znajduje się karuzela, a na plażach rozstawione są zjeżdżalnie wodne, gdzie z wysokości kilkunastu metrów opada się w strumieniach wody do czekającego na dole basenu.

Miejscowość ta jest również doskonałym rozwiązaniem dla młodzieży. Można tu znaleźć wiele ośrodków campingowych oraz pól namiotowych. W sezonie letnim odbywa się tu mnóstwo koncertów.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.
 

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska

KRYNICA MORSKA APARTAMENTY - KRYNICA MORSKA POKOJE - KRYNICA MORSKA PENSJONATY

NEWSLETTER
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualne informacje o najlepszych ofertach.
Design, prowadzenie serwisu Agencja Reklamowa Gabo © 2002-2024